csendepl

Kostel Nejsvětější Trojice Fořt

Fořtecký kostel opět zažil něco nového. Kamarádky Petra Čermáka, člena Spolku pro kostel Fořt, se rozhodly připravit jedné z nich ve Fořtu oslavu 20. narozenin.

No a Petr Čermák nelenil a připravil "bojovku", do které zapojil téměř celý Fořt. Náročné úkoly se plnily na statku u Jáchyma, další bojovou zastávkou byl fořtecký autobusový terminál, catering a úkoly s ním spojené se odehrávaly u Michala Rodra a zlatý hřeb se odehrál v kostele, kde bylo poslední zastavení a překvapení v podání přítele zmíněné oslavenkyně. Vše se povedlo a Fořt opět žil a skupinka mladých přátel z Prahy a okolí si odvezla nejen zážitky z nezapomenutelné oslavy, ale také poznání o tom, že existuje krásná část Černého Dolu, která se jmenuje Fořt a má kostel, který ŽIJE! 

Petr Čermák

 

Varhany

Chátrající varhany z kostela Nejsvětější Trojice ve Fořtu našly svůj druhý domov v klášterním kostele sv. Augustina ve Vrchlabí, kde jsou po renovaci využívány jako koncertní nástroj. Více na www.varhany.ergis.cz

Podpořte nás

V případě, že jste se rozhodli podpořit kostel Nejsvětější Trojice ve Fořtě finančním darem, pošlete jej prosím na číslo účtu 275295805/0300. Za Vámi projevenou pomoc Vám předem velmi děkujeme.