csendepl

Kostel Nejsvětější Trojice Fořt

Znovu po roce díky ochotě p. Skřehota a sl. Bokové i náš kostel na chvíli rozzářilo Betlémské světlo. Tradice, která spojuje několik zemí v jeden celek. Letošní moto bylo inspirováno úžasným specifikem letošního ročníku „Dívejme se srdcem“ a po pravdě musím přiznat, že i v tomto duchu se nesla atmosféra 24. 12. 2017 v prostorách kostela ve Fořtu.

Přibližně stovka lidí, ať už plánovaně nebo jen tak procházkou kolem, zavítala mezi nás v tento sváteční čas, třeba jen proto, aby se poprvé podívali na prostory této budovy a s pokorou zahleděli na tu nádheru.

Netrávili jsme v tu chvíli možná úplně tradiční Vánoce, ale při pohledu na ten počet lidí, kteří přišli, jsme si uvědomili, že má smysl předávat tohle světýlko k vám, do vašich domovů, kde jistě zpříjemňuje a ještě více přidává na krásné a klidné atmosféře Štědrého večera.

Nechť vás jeho světlo chrání po celý rok. Za Spolek pro kostel Fořt napsala Monika Snopová.

Pozvánka

Varhany

Chátrající varhany z kostela Nejsvětější Trojice ve Fořtu našly svůj druhý domov v klášterním kostele sv. Augustina ve Vrchlabí, kde jsou po renovaci využívány jako koncertní nástroj. Více na www.varhany.ergis.cz

Podpořte nás

V případě, že jste se rozhodli podpořit kostel Nejsvětější Trojice ve Fořtě finančním darem, pošlete jej prosím na číslo účtu 275295805/0300. Za Vámi projevenou pomoc Vám předem velmi děkujeme.